Niedroga zwirownia Konin


adambyczek
Posty: 26
Rejestracja: 11 maja 2016, 11:58

Niedroga zwirownia Konin

Postautor: adambyczek » 05 gru 2017, 7:56

Co znaczy termin żwirownia i do czego może nam być potrzebna w codziennym życiu?

Kolokwialnie pisząc żwirownia to przedsiębiorstwo, które zajmuje się w dostawach pisaku i kruszywa do celów budowlanych i ogrodniczych. Przeważnie żwirownia to kopalnia odkrywkowa, w której przy zastosowaniu ciężkiego sprzętu jest wydobywane kruszywo. Aby dokopać się do żwiru, powinno się zdjąć górną nawierzchnię torfu. Pod nią przeważnie zlokalizowana jest warstwa nagromadzonego piachu, który jest ubocznym produktem w znacznej liczbie żwirowni w Koninie. Dopiero po jej uprzątnięciu jesteśmy wstanie przejść do wydobywania z właściwego złoża. Nie oznacza to, że pod złożami torfu zlokalizowany jest dorodny, drobny żwir, który widzimy na co dzień.

Żeby lepiej opisać technologię wydobycia i wykorzystania dorobku, którym może się poszczycić każda żwirownia w Koninie, posłużymy się wyszukiwarką internetową. Wpiszmy więc poszukiwaną przez nas frazę żwirownia Konin i zobaczymy co przyniosą nam wyniki zwrócone przez wyszukiwarkę. Poprzez to będziemy mogli więcej dowiedzieć się na temat samej żwirowni i sposobu zastosowania oferowanych przez nią produktów. Już na pierwszej stronie wyników, jesteśmy w stanie odnaleźć interesujące informacje o oferowanych produktach. Tak jak wcześniej napisałem, zalicza się do nich piach i torf oraz różnego kształtu żwir. Natomiast finalny produkt nie leży gotowy w ziemi.

Ten cudowny mały żwirek, który jest wykorzystywany do zdobienia naszych ogrodów powstaje z rozdrobnienia dużych bloków skalnych. A, więc większość z oferowanych żwirów ozdobnych ma tą samą średnicę. Sama natura nie ukształtowała by milionów kamyczków o tak zbliżonych kształtach. W zależności od złoża którym dysponuje konkretna żwirownia, zależy jej asortyment. Żwirownia, która znajduje się na obszarze złóż granitowych może oferować kruszywo najwyższej jakości. Również koszt takiego żwiru jest o wiele wyższą od innych kamieni.

Dodatkowo bez żwirowni nie postały by żadne drogi w naszym kraju. Podstawą każdej drogi jest odpowiednio przygotowane podłoże. Tego typu podłoże powstaje z dużej warstwy przesianego piachu i żwiru o różnej gramaturze. Całość przypomina przekładane ciasto: na dole gruby żwir, później o drobniejszej gramaturze a na końcu piasek. Dopiero na tak przygotowanym podłożu są wylewane warstwy asfaltu.

Wróć do „Wolna strefa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości